MICHAŁ KARLIKOWSKI

michalDyrektor Zarządzający

Tel: 513 121 292
E-Mail: michal.karlikowski@kalatea.eu

Specjalizacja:

– zarządzanie projektami i portfelami projektów
– pozyskiwanie funduszy UE
– szkolenia i doradztwo dla kierowników projektu / zespołów projektowych

Certyfikaty: IPMA poziom C, PRINCE2®, Szkoła Trenerów Moderatora, Akredytowany Konsultant Insights Discovery, Akredytowany Trener IPMA Polska (ATI)

Michał od ponad 10 lat zajmuje się pozyskiwaniem środków i zarządzaniem projektami. Na swoim koncie ma ponad 30 pomyślnie zrealizowanych projektów o łącznej wartości 50 mln złotych.

Kierował dwoma projektami wyróżnionymi przez Polish Project Excellence Award w 2013 oraz 2014 roku. Pracował dla Stowarzyszenia „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości, Fundacji Edukacji Ekonomicznej, FIRMY 2000 oraz DTI Polska. Do tej pory realizował projekty jako ekspert zewnętrzy dla takich firm jak Cersanit/Rovese, Echo Investment, AD Polska czy Vaillant. W obszarze doradztwa i szkoleń pracuje jako trener zarządzania projektami. Michał jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, studiów doktoranckich Akademii Leona Koźmińskiego i stypendystą Universidade da Beira Interior.

W swojej karierze zawodowej przeszedł wszystkie szczeble rozwoju zawodowego w obszarze projektowym od asystenta, aż do poziomu dyrektora zarządzającego portfelem projektów. Zdobył uznanie partnerów i współpracowników za niespotykaną kreatywność w rozwiązywaniu problemów w projektach, profesjonalizm i erudycję.
W KALATEA Sp. z .o.o. pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego. Jest odpowiedzialny za rozwój produktów oraz realizację kluczowych projektów.
Prywatnie gra w tenisa i biega.

Pozyskiwał środki i zarządzał projektami:

  • Zwiększenie konkurencyjności niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce
  • Strefa Mechatroniki
  • Studia podyplomowe z zakresu elektrotechniki i walidacji
  • Wsparcie dla byłych pracowników Zakładów Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych
  • Regionalna Kuźnia Zawodów
  • Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)